Zlato ze závodů mužů B míří také do Velké Británie

04.02.2023

Tradičně nejpočetnější startovní listinu čítala kategorie Muži B. V letošním roce se na start postavilo 18 skokanů, z toho pouze šest českých. Startovní listina byla bohatá na nováčky, kteří se v Hustopečích představili poprvé. Chyběl loňský vítěz Lukáš Beer ze Slovenka i další známé tváře.

Skákat se začalo na 187 cm a ještě na 198 cm se startovní pole drželo celistvé, ačkoliv se při pokusech laťka několikrát nebezpečně zatřásla.

Čtrnáct závodníků se přehouplo přes 200 cm a ve svižném tempu jakoby se pokoušeli dohnat nabrané zpoždění. Nejnápadnější byl slovenský atlet Robert Ruffiny, který nastavené výšky suverénně zdolával prvními pokusy. V průběhu závodu se ochozy začaly plnit diváky, kteří již vyhlíželi hlavní kategorie, a tak bylo v hale pořádně živo.

Ruffinymu i mnohým dalším se stala osudnou výška 212 cm a začaly se rozdělovat vítězné medaile. Jediný Joel Clarke-Khan z Velké Británie přeskočil 217 cm a již s jistým zlatem si nechal nastavit výšku 222 cm, kterou však již nepřeskočil ani s mohutnou podporou nadšeného publika. "Myslím, že jsem dnes vyhrál jenom proto, že mi tu diváci tolik fandili. Moje výsledky bývají obvykle ještě o 10 cm vyšší, ale dnes stačilo i toto, za což jsem rád," prozradil vítěz 

 Vítězové kategorie Muži B:

1. místo - Joel Crarke-Khan, 217 cm, Velká Británie

2. místo - Divine Duruaku, 212 cm, Velká Británie

3. místo - Tomáš Zeman, 212 cm, AO TJ Slavia STU Bratislava

a Akin Covard, 212 cm, Velká Británie