Ve strhujícím finále bral zlato nováček z Nového Zélandu

04.02.2023

Po krátkém předtančení skupiny Move Around se na rozběžišti představili závodníci poslední a nejsledovanější kategorie mužů. Startovní listina čítala 13 jmen, mezi kterými bohužel chybělo to, na které se hustopečští diváci těšili nejvíce - loňský vítěz Shanghyeok Woo.

I bez něj měl však závod náboj od prvních skoků na výšce 206 cm. Atletům z celého světa se dostávalo mohutné podpory publika, nejvíce však dvěma českým zástupcům z AK Škoda Plzeň - Janu Štefelovi a Josefu Adámkovi.

Jako první opustil závod americký paralympionik Roderick Townsend na výšce 211 cm. Na 220 cm jej následovali Josef Adámek, Jan Štefela, Péter Bakosi z Maďarska, Thiago Moura z Brazílie i Loic Gash ze Švýcarska. Pokračovalo se tak už jen v šesti závodnících, a to na výšku 224 cm.

Tu napoprvé překonal miláček hustopečského publika Edgar Rivera z Mexika a Louis Enrique Zayas z Brazílie, který právě touto výškou závod zahájil. Skvělými skoky všichni přeskočili 227 cm, ale přes 230 se už dostal pouze nováček v Hustopečích, Hamish Kerr z Nového Zélandu.

Ten si na stojany nechal nastavit výšku 233 cm, tedy hodnotu nového novozélandského rekordu. Tu ale bohužel nepřekonal ani třetím pokusem a bere zlato za 230 cm. "Já jsem si strašně moc přál v Hustopečích startovat, protože vaše město je pověstné skvělou atmosférou. A jsem rád, že pověsti nelhaly

Nejlepší výkony mezi muži:

1. místo - Hamish Kerr, 230 cm, Nový Zéland

2. místo - Edgar Rivera, 227 cm, Mexiko

3. místo - Eric Portillo, 227 cm, Mexiko