Morgan Lake přeskočila 199 cm a vytvořila nový britský rekord

04.02.2023

 Do hlavních ženských závodů nastoupilo kolem půl šesté odpoledne dvanáct skokanek, mezi nimiž jediná Češka Klára Krejčiříková z AK Olymp Brno. Té se však nedařilo a ze závodů vypadla už na výšce 180 cm.

Z dalších závodnic zaujala mladinká Australanka Erin Shaw a hustopečským dobře známá Morgan Lake z Velké Británie, která do Hustopečí přijela už popáté a vždy se umisťuje na stupních vítězů. Letos si navíc s sebou do Česka přivezla i rodiče, kteří chtěli na vlastní oči vidět zdejší atmosféru.

Svou početnou základnu fanoušků má v Hustopečích i Marija Vuković z Černé Hory nebo Kateryna Tabaschnik z Ukrajiny, a tak to v hale vřelo již od prvních skoků. Velké naděje na překonání rekordu mítinku se vkládaly do současné mistryně světa Eleanor Patterson z Austrálie, která neomylně pokořovala jednu výšku za druhou.

Přes 190 cm už se dostalo 5 závodnic a 193 cm nezvládla Australanka Erin Shaw, která si však výkonem 190 cm vylepšila svůj osobní rekord. Na další výšky už dosáhly pouze Morgan Lake, Iryna Geraschenko, Kateryna Tabashnyk a Kristina Ovchinnikova.

Strhující podívanou nakonec předvedla britská závodnice Morgan Lake, která suverénně přeskočila laťku ve výšce 199 cm a překonala tak nejen britský rekord, ale i letošní světový halový rekord. Při doskoku si však lehce poranila kotník, proto na další výšky raději již nenastoupila. I tak velmi potěšila nejen své rodiče, ale celou halu, která dlouhé minuty obdivně skandovala.

Nejlepší výsledky mezi ženami:

1. místo - Morgan Lake, 199 cm, Velká Británie

2. místo - Iryna Geraschenko, 197 cm, Ukrajina

3. místo - Kristina Ovchinnikova, 195 cm, Kazachstán