Z Hustopečí přímo na olympiádu! McEwen a Woo skočili 233 cm!

10.02.2024

Dvanáct statečných se v půl osmé večer postavilo na rozběžiště hlavních závodů Hustopečského skákání roku 2024. Mezi nimi jediný Čech. Jan Štefela, který jen pár dní před závody v Hustopečích skočil v Praze 230 centimetrů a byl proto spolu s korejským atletem Sanghyeokem Woo hlavním favoritem.

Zaplněná hala potleskem povzbuzovala skokany při každém pokusu a do výšky 216 centimetrů přes laťku přenesl všechny závodníky. Výš už některým z nich ani potlesk nepomohl. Na 221 centimetrech soutěž opustili nováčci Vasilios Konstantinou z Kypru a Douwe Amels z Nizozemska. Od 225 centimetrů už pokračovalo jen pět nejlepších.

Na 231 centimetrů nastoupili poslední tři – Korejec Woo, Američan Shelby McEwen a ukrajinský Oleh Doroshchuk. Pouze Američan a Korejec se však přes ni přenesli dál.

Na stojany si nechali nastavit výšku 233 cm, jejíž překonání by znamenalo kvalifikaci na olympijské hry v Paříži. Oba finalisté potřebovali tři pokusy na její pokoření, ale oběma se to s mohutnou podporou publika podařilo. A šli ještě výš.

Na stojanech se rozzářilo číslo 235 centimetrů a hala ztichla v napjatém očekávání. Korejec se rozhodl tuto výšku vynechat a Američan tak v naprostém tichu skákal sám. Dvakrát neskočil a poslední pokus si nechal na výšku 237 cm. Ani poslední pokus mu však nevyšel, proto si svou sólo jízdu užíval poslední závodník Sanghyeok Woo.

Tři pokusy nestačili na překonání této výšky, proto si zlato nakonec odnáší Američan McEwen.

Výsledky kategorie Muži A:

  • 1. místo: Shelby McEwen, USA (233 cm)
  • 2. místo: Sanghyeok Woo (233 cm)
  • 3. místo: Oleh Doroshchuk, Ukrajina (228 cm)