Dorostenka Láníková a juniorka Ferguson prvními vítězkami hvězdné soboty

04.02.2023

V sobotu 4. února se Hustopeče probudily do větrného počasí. Silný vichr jakoby chtěl nadnášet atlety, kteří se od brzkého rána sjížděli do městské sportovní haly, aby soupeřili o nejlepší umístění ve světovém výškařském mítinku Hustopečské skákání roku 2023.

Přestože hlavní závody byly v programu až v 17 hodin odpoledne, ani dopolední kategorie dorostenců a juniorů nenechaly diváky chladné.

Klání zahájily tradičně juniorky a dorostenky, které nastoupily společně na výšce 132 cm. Zatímco dorostenecká kategorie čítala 15 jmen, juniorek se v letošním roce kvalifikovalo pouze pět, z nichž hned tři závodnice přijely z Velké Británie. Od 170 cm už z dorostenek skákala pouze Renata Láníková z TJ Spartak Třebíč. Stejná výška se stala osudnou i dvěma českým juniorkám Aleně Levkové a Sáře Waniové.

Na 176 cm nastupovala pouze dorostenka Láníková a juniorky Gabrielle Garber a Halle Ferguson. Pro všechny byla ale tato výška nad jejich síly. V juniorské i dorostenecké kategorii je proto pro letošní ročník jako nejlepší výkon zapsána v tabulkách výška 174 cm.

"Já jsem se dnes cítila ve skvělé formě a snažila jsem se zaútočit na svůj osobní rekord, takže zlato je skvělé. Obzvláště z Hustopečí, mám to tu moc ráda," usmívala se zlatá dorostenka Láníková. Stejné nadšení zářilo i z nejlepší juniorky Halle Ferguson. "Já mám ohromnou radost, o to víc, že na stupních vítězů vede mě stály i mé kamarádky. Trochu jsme se tu předháněly, bylo to skvělé," zhodnotila.

TABULKA VÝSLEDKŮ ZDE

Nejlepší dorostenky

1. místo - Renata Láníková, 174 cm, TJ Spartak Třebíč

2. místo - Eliška Truhlářová, 161 cm, AK Sokol Nehvizdy

3. místo - Nina Čanecká, 161 cm, ŠK Juventa Žilina

Nejlepší juniorky

1. místo . Halle Ferguson, 174 cm, Velká Británie

1. místo - Gabrielle Garber, 174 cm, Velká Británie 

1. místo - Gracie Wall, 170 cm, Velká Británie