Čudlý zopakoval loňské vítězství, letos však za juniory.

04.02.2023

Dorostenci a junioři nastoupili na plochu s menším zpožděním, ale s o to větším zápalem. Největší základnu fanoušků měl dorostenec Vojtěch Homola z Velkých Němčic, ale diváci hecovali i zbytek startovní listiny.

Sedmička dorostenců začala skákat na 152 cm, od 167 se pak přidalo i pět juniorů. Dařilo se všem, první závodníci začali opouštět soutěž na 187 cm. Přes dva metry se však dostali už jenom čtyři nejlepší - za dorostence Ethan Glydel z Velké Británie a za juniory loňský vítěz dorostenců Matyáš Čudlý z TJ Sokol Kolín, Tomáš Neufuss z TJ Sokol Velké Meziříčí a Luke Ball z velké Británie.

Ethan Glydel urputně útočil na rekord mítinku z roku 2019, kdy jeho krajan Sam Brereton skočil 209 cm. Nakonec si však odnáší zlato za krásných 205 cm.

Junior Matyáš Čudlý pokračoval sám na 212 cm, které však již byly nad jeho síly. I tak o centimetr překonal loňský nejlepší výsledek Luka Balla. Neohrozil ani rekord mítinku - ten nastavil skokem ve výšce 230 cm Jaroslav Bába v roce 2003 a dodnes nenašel přemožitele. "Nevím, čím to je ,ale tuto sezonu se mi daří, a to i přes zranění. Nevím, čím to je ,ale je to super. Z vítězství mám velkou radost," usmíval se vítěz. 

Nejlepší dorostenci

1. místo - Ethan Glyde, 208 cm, Velká Británie

2. místo - Jan Tobias Janků, 187 cm, AK Sokol Nehvizdy

3. místo - Vítek Elsner, 182 cm, Lokomotiva Fosfa Břeclav

Nejlepší junioři

1. místo - Matyáš Čudlý, 210 cm, TJ Sokol Kolín

2. místo - Luke Ball, 208 cm, Velká Británie

3. místo - Tomáš Neufuss, 202 cm, TJ Sokol Velké Meziříčí