19. ročník Hustopečského skákání 25. a 27. ledna 2018.

Aktuálně

Soutěž ženy A skončila na výšce 193 cm

27.1.2018

Úderem páté hodiny začalo slavnostní zahájení hlavní soutěže žen, kategorie A. Adrenalinovou atmosféru umocnily děti z taneční skupiny Danceversity Hustopeče. Tanečníci se věnují populárnímu stylu disco dance, který je založený především na hbitosti a energii. Poté se slova ujali moderátoři a shrnuli historii, současnost i budoucnost mítinku Hustopečské skákání Agrotec 2018. Krátké proslovy přednesli i ambasador Tomáš Janků, starostka města Hana Potměšilová a hlavní sponzor akce. Slavnostní úvod ukončilo představení a přivítání všech 13 závodnic, které doprovázel maskot závodu žabák Kwak a atletky z oddílu SK Atletika Hustopeče.

Městská hala Hustopeče se postupně zaplnila a diváci s každou přeskočenou laťkou jásali a každý nepovedený pokus prožívali se závodnicemi. Na laťce ve výšce 190 cm skončily dvě favoritky Morgan Lake a Alessia Trost, Levern Spencer pokračovala ve skákání. Nechala si nastavit laťku do výšky 197 cm a snažila vylepšit svůj osobní rekord z haly. Bohužel se nepodařilo a Levern Spencer z ostrova Sv. Lucie získala první místo na výšce 193 cm. Kromě zlaté medaile obdržela Lawern Spencer i pohár od Českého klubu olympioniků. Stříbrnou medaili získala Alessia Trost z Itálie a bronzovou medaili si odnesla Morgan Lake z Velké Británie, obě skončily na 190 cm.

České výškařky Lada Pejchalová a Nikola Strachová ukončily svou účast v závodě na 184 cm.